MEDITACE Mettá

 

pro podporu laskavosti, uzdravení a pro blaho Země

s autorskou léčivou hudbou na frekvenci 432 Hz

Možná zatím svou cestu k meditacím teprve hledáš. Možná je pro tebe snažší vnímat tělo a jeho projevy, zatímco zaměření pozornosti k toku myšlenek je pro tebe příliš velkým soustem. Možná máš strach...ze selhání...z toho, co uvidíš...

Anebo již nějakou dobu hledáš ten správný nástroj pro mentální zklidnění a duševní hygienu. Tušíš, že meditace může být tím vhodným nástrojem, ale zatím jsi nenašel/nenašla její správnou formu. 

Anebo jsi již vykročil/a v ústrety své meditační praxi a na vlastní kůži ses přesvědčil/a, že je tou správnou cestou pro tebe.  

Ať už jsi v meditacích úplným nováčkem anebo se svou praxí vyrovnáš mnichům v tibetských klášteřech, tato nahrávka meditace tě podpoří na cestě za: 

CELKOVÝM ZKLIDNĚNÍM, NALEZENÍM VNITŘNÍ ROVNOVÁHY A ZÍSKÁNÍM POTŘEBNÉHO NADHLEDU. 

 • Cítíš se být často pod tlakem
  a stresem jak v rámci své profese tak doma?
 • Jsi často vyčerpaný/á tělesně i mentálně?
 • Trápí tě častá zranění anebo opakující se infekce?
 • Vnímáš někdy napětí či nerovnováhu ve vztazích, které žiješ?
 • Cítíš vnitřní neklid,
  který ti brání být dobrým rodičem, partnerem či člověkem?
 • Stává se ti, že občas nekontrolovatelně vybouchneš
  jako "papiňák" a natropená škoda tě pak velmi mrzí?
 • Nechceš svou vnitřní nespokojenost dále polykat?
 • Chceš se umět na chvíli zastavit?
 • Toužíš zažívat více radosti ze života?
 • Chceš získat lepší nadhled nad svými emocemi
  a nenechat se jimi vláčet?
 • Chceš ochutnat skutečný vnitřní KLID mysli...
  který si udržíš?
 • Chceš mít zdravější a odolnější tělo
  a spolehlivou imunitu?
 • Toužíš být lepším člověkem
  po všech stránkách?
 • Hledáš spolehlivý nástroj
  který tě za 10 - 15min ve tvé snaze podpoří?
 • Toužíš žít ve FLOW a šířit kolem sebe světlo?

Jako máma a partnerka jsem si občas sáhla na samotné dno svých energetických zdrojů a sil. Se svou vlastní reakcí pod vlivem negativních emocí jsem často nebyla spokojená. Uvědomovala jsem si, že to, co říkám a dělám pod vlivem celkové vyčerpanosti a v návalu emocí může být pro okolí velmi zraňující... Tehdy jsem to neuměla jinak... Hledala jsem možnosti a rozhodla jsem se to změnit.  Vykročila jsem směrem vědomé práce s myslí a meditacím. Nyní, když přijdou silné emoce, vím o nich a dokážu svůj stav komunikovat. Umím také zaujmout takový postoj, který nikomu neubližuje. A umím si i vědomě zanadávat...jen tak, sama pro sebe.

Již několik let pro vás vytvářím meditace, protože VÍM, že skutečně POMÁHAJÍ. 

EMOCE A JEJICH ROLE V ŽIVOTĚ

V životě nás doprovázejí emoce, objevují se okamžitě při nejrůznějších interakcích a situacích, se kterými se potýkáme. Emoce mají obrovský potenciál. Téměř okamžitě se projeví v těle na různých místech a buď se jen krátce zastaví anebo se na velmi dlouho usadí. Emoce jsou přirozené. K životu patří prožitky všech emocí, nelze nežádoucí skupinu emocí vykázat. Co však můžeme udělat je žádoucí emoce podpořit a zaměřit na ně pozornost.  

 

STUDIE MODERNÍCH VĚD PRO KAŽDODENNÍ ŽIVOT

Emoční složka je v prožitku vědomé práce s myslí klíčová jak z pohledu neurověd a epigenetiky, tak z podhledu kvantové fyziky. Dovolit si procítit emoci je způsob, jak vstoupit do operačního systému svého těla a naprogramovat žádoucí změnu.

Ze studií vyplývá, že negativní emoce vyvádějí mozek a tělo z rovnováhy a snižují geny nutné pro optimální zdravotní stav, správné funguvování imunity i duchovní růst. Patří mezi ně: strach, marnost, hněv, nepřátelství, netrpělivost, pesimismus, soutěživost, nedůvěra…  Pod jejich vlivem se uchylujeme k sobectví a k nepřátelskému postoji.

Na druhou stranu emoce jako vděčnost, laskavost, soucit, nadšení, radost, inspirace, důvěra, uznání, vřelost, vzrušení…podporují náš záměr k žádoucí změně. Posouváme se od sobectví k nezištnosti a uzdravujeme své tělo zevnitř. Pod vlivem těchto emocí tělo produkuje v hojné míře hormon oxytocin, který podporuje hojení a regeneraci na mnoha úrovních.

Z pohledu východních tradic jsou právě laskavost, dobrotivost, soucit a vděčnost těmi nejcennějšími emocemi.

Laskavost a soucit pomáhají snižovat utrpení a tím nalézat štěstí, pro sebe i pro druhé.

Meditace Mettá

pro podporu laskavosti, uzdravení a všeobecné blaho

Mettá je buddhistický termín pro nepodmíněnou a nesobeckou milující laskavost zaměřenou na všechny bytosti bez rozdílu. Často se překládá také jako dobrotivost. Je přirovnávána k rodičovské lásce, protože jí nejde o vlastní prospěch. Zahrnuje také přátelství a upřímné přání, aby byly všechny bytosti šťastné.

Přístup buddhistické filozofie podporuje dnes také věda, především neurovědy, epigenetika a kvantová fyzika, které na mnohých studiích prokazují neoddiskutovatelné účinky prožitku povznášejících emocí na lidské tělesné i duševně/mentální zdraví.

Tvá nahrávka této Meditace byla inspirována právě buddhistickým přístupem meditace Mettá.

Tato meditace tě podpoří v...

♥ ZASTAVENÍ SE A SPOČINUTÍ V SOBĚ SAMA

♥ PROPOUŠTĚNÍ STRESU A TLAKU

♥ NALEZENÍ VNITŘNÍHO KLIDU 

♥ ZÍSKÁNÍ NADHLEDU 

♥ PROŽITKU RADOSTI 

♥ V TĚLESNÉ I MENTÁNÍ ROVNOVÁZE A ZDRAVÍ

Tvoje BODY & MIND mentorka

Mgr. Lucie Vybíral Pastrňáková.

Jsem mentorka zdravého pohybu a vědomé práce s myslí. Během své více než desetileté praxe s klienty jsem vyvinula jedinečnou metodu cvičení Light Soul BODY & MIND Concept inspirovanou jógovou terapií, Pilatesovou metodou, terapeutickými přístupy, CORE funkčním tréninkem a mindfulness přístupem zahrnujícím nejnovější poznatky z oblasti neurověd, epigenetiky a kvantové fyziky. To vše pro VITÁLNÍ TĚLO, KLIDNOU MYSL a CELOSTNÍ ZDRAVÍ. 

Klienti o mně píší...

Ahoj Lucko, mockrát ti děkuji, že jste vytvořili ty nádherné meditační pohádky. Tvůj zklidňující hlas a ta hudba, to je krásná kombinace. I já si je občas pouštím před spaním. Moje dcerka měla doma na přespávačku kamarádky a jeden večer jsem jim před spaním pustila meditační pohádku o Stromu života. Další večer mě dceřiny kamarádky poprosily, jestli by jsem jim mohla pustit další z těch pohádek, protože ta včera prý byla krásná😁. Dcerka je má moc ráda. Děkuji a těšíme se na další!
Zuzana Jurčová
Lucka je skvělou průvodkyní meditací, ať už jednotlivých meditací nebo těch, které jsou součástí lekcí. Každé setkání s Luckou je vždy inspirativní, osvěžující a nabíjející energií. S dcerou jsme byly dvakrát i na pobytu matky a dcery a celý pobyt jsme si opravdu užily a využily na maximum. Jsem šťastná, že jsem měla možnost ji poznat a její služby vřele doporučuji 🙂
Veronika Kůstková

Tvé osobní údaje (jméno a email) jsou u mě v bezpečí a budu je já, Lucie Vybíral Pastrňáková, na základě tvého souhlasu zpracovávat podle zásad o ochraně soukromí a nakládání s osobními údaji dle české a evropské legislativy.